Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Jak postępować w prz...
· Jak zachować się w r...
· Pierwsza pomoc
· NIE WYPALAJ TRAW!!!!
Poszukiwania
Wczoraj 26-04-2017 przed godziną 21 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwania mężczyzny ,mieszkańca Lipnicy Wielkiej w rejonie Lipnicy Wielkiej I Lipnicy Małej .Na miejscu oprócz nas działały jeszcze jednostki OSP z Gminy Lipnica Wielka ,JRG Nowy Targ wraz z psem tropiącym i quadem ,oraz kamerą termowizyjną ,GOPR z quadem i psem tropiącym a także Policja również z quadem . W sumie w akcji brały udział 63 osoby 5 quadów ,3 psy tropiące ,oraz 11 pojazdów służbowych.Do poszukiwań zaangażowano również Policję Słowacką. Wspólnymi siłami przeczesaliśmy teren w którym mógł znajdować się poszukiwany , lecz niestety nie został odnaleziony.Poszukiwania zakonczyliśmy po godz. 1 w nocy . Jak czytamy na portalach internetowych mężczyzna do chwili obecnej nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną .
Plebiscyt
Witamy , serdecznie zachęcamy do głosowania na naszą jednostkę w wielkim plebiscycie strażackim:).


Niedziela Wielkanocna
W Niedzielę Wielkanocną nasi strażacy oraz orkiestra uczestniczyła w porannej rezurekcji w kościele parafialnym w Lipnicy Małej.


Wielkanoc


Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i wielu radosnych chwil w gronie najbliższych.

Niech te świąteczne chwile, przeżywane w naszych domach w sposób szczególnie radosny, przyniosą spełnienie planów i pragnień, niech dodadzą sił potrzebnych w codziennym życiu.

Życzymy obfitości, spokoju, pogody i wszystkiego, co pozwoli spędzić nadchodzące święta w cudownej atmosferze.

Ciepłych, spokojnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Życzy OSP Lipnica Mała

Droga Krzyzowa
Jak co roku nasza jednostka zabezpieczała drogę krzyżową ,którą przeszliśmy ulicami naszej wsi.


Kolejny pożar trawy
W dniu wczorajszym 01-04-2017 o godz 20 40 po raz trzeci wyjeżdżaliśmy do pożaru traw . Do pożaru udaliśmy się samochodem GLM, na miejscu okazało się że pali się sterta gałęzi ,pożar sprawnie ugasiliśmy i po pół godzinie byliśmy już w remizie.


Pożar trawy
Po raz kolejny już dziś 01-04-2017 wyjechaliśmy do pożaru suchej trawy na tzw "Pakosówce" ogień strawił ok 5ha trawy .Do akcji wyjechaliśmy samochodem GLM i za pomocą tłumic ugasiliśmy pożar.


Kolejny pożar trawy
W dniu wczorajszym o godz 16 wyjechaliśmy do pożaru suchych traw naprzeciw remizy . Na miejsce udaliśmy się samochodem GLM a płonącą trawę ugasiliśmy za pomocą tłumnic. Również dzisiaj przed godzina 11 zostaliśmy zadysponowani samochodem GBA do pomocy Lipnicy Wielkiej Centrum przy pożarze na Ślamczykówce, tu za pomocą tłumnic i szybkiego natarcia pomogliśmy w ugaszenie pożaru.


Pożar Trawy
Wiosenne apele o niewypalaniu traw niestety nie skutkują . Nasza jednostka w ciągu dwóch dni wyjeżdzała do pożaru suchych traw cztery razy Pierwszy wyjazd 28 marzec o godz 20;43 pożar suchej trawy niedaleko remizy .Drugi wyjazd 29 marzec o godz 15 pożar nieużytków w dolnej części naszej miejscowości. Trzeci i Czwarty wyjazd 29 marzec godz 20;15 PSK w Nowym Targu zadysponowało nas do pożaru traw w miejscowości Zubrzyca Dolna strażacy gdy już wyjeżdżali z remizy zauważyli pożar traw w naszej miejscowości ugasili go za pomocą tłumnic i pózniej udali się do Zubrzycy do pomocy innym jednostkom . Do tych zdarzeń wyjeżdżaliśmy samochodem GLM Land Rover. APELUJEMY O NIE WYPALANIU TRAW!!!


Zator na rzece
Dnia 22.02.2017o godz. 7:51 nasza jednostka została zadysponowana w zastępach GBAM oraz GLM do podtopienia drogi dojazdowej do jednego z osiedl w naszej miejscowości. Nasze zadania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ludziom w przedostaniu sie poza teren zalany a następnie przy pomocy cieżkiego sprzętu wykonaniu dwóch niewielkich wałów na rzece i skierowaniu wody z powrotem do starego koryta. W działaniach wsparła nas JRG z Nowego Targu.


Osoba poszkodowana w domu
Dzisiaj 15-01-2017r.o godzinie 21:19 nasza jednostka otrzymała zgłoszenie o możliwej utracie przytomności jednego z mieszkańców naszej wsi. Mężczyzna nie odpowiadał na wezwania żony, która próbowała wejść do domu. Do zdarzenia wyjechaliśmy jednym zastępem GBA. Do domu weszliśmy wybijając szybę z tyłu budynku. Na szczęście w krótkim czasie udało nam się odnaleźć mężczyznę, któremu jak się okazało , nie zagrażała utrata życia ani zdrowia. Do czasu przyjazdu ZRM oraz Policji mężczyzna znajdował się pod naszą opieką. Po przyjeździe karetki pogotowia i zbadaniu poszkodowanego wróciliśmy z miejsca zdarzenia do remizy o godz. 22:30
Kontakt z nami
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała

Lipnica Mała 325
34-482 Lipnica Mała
woj. małopolskie
powiat nowotarski
gmina Jabłonka

998 lub 112
Odwiedziny gości
Dziś:12
Wczoraj:25
W tym tygodniu:169
W tym miesiącu:1,220
W tym roku:6,253
Wszystkich:90,065
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała| Szablon pobrany z: koder.biz | Wszelkie prawa zastrzeżone! | Php-fusion