Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Jak postępować w prz...
· Jak zachować się w r...
· Pierwsza pomoc
· NIE WYPALAJ TRAW!!!!
Pożar w Lipnicy Wielkiej
Pożar w Lipnicy Wielkiej
W dniu 01-12-2018 /sobota/ zostaliśmy wezwani do pożaru zabudowań gospodarczych do Lipnicy Wielkiej, wyjechaliśmy samochodem GBA o 11:00. Nasze działania polegały na zbudowaniu punktu czerpania wody w rzece , przesyłaniu wody do pożaru oraz usuwaniu skutków pożaru. W akcji uczestniczyły jednostki z terenu Gminy Lipnica Wielka, Jabłonka oraz JRG Nowy Targ. Wróciliśmy do remizy o godz. 16:00.Samochód w rowie na "Rajsztagu"
W dniu 07 października 2018r. o godz. 16:42 zostaliśmy wezwani do zdarzenia na drodze „Rajsztag, gdzie jadący samochód z Lipnicy Wielkiej w stronę Zubrzycy wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Wyjechaliśmy samochodem GBA. Na miejsce przybyli również zespół ratownictwa medycznego, Policja oraz OSP z Jabłonki. Zabezpieczyliśmy teren zdarzenia i wraz z OSP Jabłonką wyciągnęliśmy samochód z rowu. Prowadząca samochód kobieta opuściła pojazd o własnych siłach.


Manewry gminne OSP w Jabłonce 2018
29 września 2018 odbyły się manewry gminne w Jabłonce na nowo budowanej hali produkcyjnej firmy KOŁTON . Ćwiczenia obejmowały akcję gaśniczą , ewakuację osób poszkodowanych z hali oraz ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego . Nasza jednostka miała za zadanie utworzenie i podanie dwóch prądów wody w natarciu , utworzenie punktu medycznego i udzielenie pomocy poszkodowanym oraz podczas ćwiczeń z zakresu ratownictwa technicznego ewakuację z samochodu i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy . W manewrach brały udział wszystkie jednostki z Gminy jabłonka oraz JRG Nowy Targ jako obserwator ćwiczeń.


Oberwanie chmury w Lipnicy Wielkiej
W dniu 02-09-2018 r. zostaliśmy wezwani do akcji przeciwpowodziowej do Lipnicy Wielkiej. Wskutek gwałtownych opadów zostały podtopione budynki mieszkalne w okolicy Skoczyków. Wyjechaliśmy samochodem GBA o 17:25. Wypompowaliśmy wodę z jednego z budynków mieszkalnych. W akcji uczestniczyły jednostki z Gminy Lipnica Wielka, Gminy Jabłonka oraz OSP Piekielnik i JRG Nowy Targ. Powróciliśmy do remizy o 19:30


POŻAR W ZUBRZYCY GÓRNEJ
W dniu 24 lipca 2018 o godzinie 14:49 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego połączonego z budynkiem mieszkalnym w Zubrzycy Górnej . Wyjechaliśmy samochodem GBA Mercedes Benz, wróciliśmy do remizy o 16:20.


ULEWNE DESZCZE W LIPNICY MAŁEJ
W dniu 22 lipca 2018 gwałtowne opady deszczu przeszły nad Orawą, najgorzej było u nas w Lipnicy Małej. O godzinie 14:47 zostalismy zadysponowani do usuwania skutków powodzi. Wyjechaliśmy dwoma samochodami GBA Mercedes Benz oraz GLM Land Rover na teren naszej wsi. Wypompowywaliśmy wodę z zalanych pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, zabezpieczaliśmy budynki workami z piaskiem. Wróciliśmy do remizy o godz. 19:30. Wieczorem o godz. 20:00 wyjeżdzaliśmy ponownie samochodem GBA do wypompowania wody z budynku mieszkalnego, wróciliśmy do remizy o 21:30. W akcji w Lipnicy Małej uczestniczyły również jednostki z terenu Gminy Jabłonka, JRG Nowy Targ oraz OSP Kiczory. Z naszej jednostki uczestniczyło w akcji ratowniczej 16 strażaków.


ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ
Z głębokim żalem powiadamiamy, że w dniu 04 lipca 2018 odszedł od nas w wieku 80 lat Śp. Franciszek Warzeszak. Był członkiem OSP w Lipnicy Małej od 1973 roku - 45 lat. Był dobrym strażakiem lubianym przez wszystkich. Oddajemy Ci hołd i należny szacunek. Twoja ziemska wędrówka dobiegła końca, jednak na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w niedzielę 8 lipca w Kościele Parafialnym w Lipnicy Małej.


Festiwal Orkiestr Dętych w Nowym Targu
W Dniu 20 maja 2018 na Rynku w Nowym Targu odbył się XII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych z udziałem naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lipnicy Małej. Z pośród dziesięciu występujących orkiestr nasza orkiestra dęta zajęła bardzo dobre III miejsce i zakwalifikowała się do finału 41 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trąbity w Nowym Sączu. Serdeczne Gratulacje!!


POŻAR SIANA
W dniu 11-05-2018 o godz. 21:40 wyjeżdżaliśmy samochodem GBA do pożaru siana w Lipnicy Małej w rejonie Zającówki za wodą. Pożar ugasiliśmy wodą szybkim natarciem z samochodu. Powróciliśmy do remizy o godz. 22:30.
KOLIZJA W LIPNICY MAŁEJ
W dniu 08-05-2018 zostaliśmy zadysponowani do kolizji samochodów obok szkoły Nr 3 w Lipnicy Małej. Wyjechaliśmy samochodem GBA o godz. 13:50. Zabezpieczaliśmy i usuwaliśmy samochody uczestniczące w kolizji. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W akcji brały również jednostki z OSP Jabłonka i JRG Nowy Targ. Wróciliśmy do remizy o 14:40.

POŻAR TRAW LIPNICA WIELKA
W dniu 07-05-2018 braliśmy udział w gaszeniu dużego pożaru traw, młodnika i plantacji borówki amerykańskiej w rejonie Lipnicy Wielkiej i Jabłonki. Wyjechaliśmy samochodem GLM z przyczepą wężową o godz. 17:00. Pożar gaszono tłumicami i woda z samochodów. Przesyłaliśmy wodę z potoka za pomocą motopompy wężami rozwiniętymi z przyczepy do samochodów. W akcji brały udział jednostki z Gminy jabłonka, Lipnica Wielka i JRG Nowy Targ. Powróciliśmy do remizy o 23:30.
Kontakt z nami
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała

Lipnica Mała 325
34-482 Lipnica Mała
woj. małopolskie
powiat nowotarski
gmina Jabłonka

998 lub 112
Odwiedziny gości
Dziś:10
Wczoraj:29
W tym tygodniu:10
W tym miesiącu:1,176
W tym roku:15,571
Wszystkich:115,064
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała| Szablon pobrany z: koder.biz | Wszelkie prawa zastrzeżone! | Php-fusion