Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Jak postępować w prz...
· Jak zachować się w r...
· Pierwsza pomoc
· NIE WYPALAJ TRAW!!!!
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ
Z głębokim żalem powiadamiamy, że w dniu 04 stycznia 2018 odszedł od nas w wieku 92 lat Śp. Stefan Smreczak. Był członkiem OSP w Lipnicy Małej od 1983 roku - 35 lat. Był dobrym strażakiem lubianym przez wszystkich. Oddajemy Ci hołd i należny szacunek. Twoja ziemska wędrówka dobiegła końca, jednak na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w niedzielę 7 stycznia w Kościele Parafialnym w Lipnicy Małej. Wyprowadzenie z domu żałoby o godz. 13:00
Boże Ciało
W czwartek jak co roku nasi strażacy z orkiestrą uczestniczyli w procesji Bożego Ciała ulicami naszej wioski.


Gminne manewry
W ubiegłą sobote w naszej miejscowości odbyły się manewry gminne. Głównym założeniem był pożar budynku za tzw " za górą" teren był bardzo trudy a odległość od punktu czerpania wody do pozorowanego pożaru wynosił 1200 metrów . W ćwiczeniach brały udział wszystkie jednostki z Gminy Jabłonka.


Ostatnie pożegnanie druha Emil Lichosyt
W ubiegłą sobotę pożegnaliśmy św druha Emila LIchosyta ,który przez wiele lat działał w naszej straży ,orkiestrze oraz pełnił funkcję komendanta gminnego. W tej ostatniej drodze oprócz rodziny i znajomych towarzyszyli mu równiej strażacy z pocztami sztandarowymi z Gminy Jabłonka , z Gminy Lipnica Wielka oraz orkiestra dęta z Lipnicy Małej.


Dzień Strażaka
W niedzielę 7 maja nasi strażacy wraz orkiestrą uczestniczyli w mszy św.w naszym kościele z okazji Dnia Strażaka . Poniżej parę fotek.


Podziękowania
Miło jest nam poinformować że dzięki Państwa głosom zdobyliśmy w powiecie Nowotarskim pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Krakowskiej i tym samym przeszliśmy do etapu wojewódzkiego, prosimy również o dalsze wsparcie naszej osp poprzez wysłanie smsa:)


Poszukiwania
Wczoraj 26-04-2017 przed godziną 21 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwania mężczyzny ,mieszkańca Lipnicy Wielkiej w rejonie Lipnicy Wielkiej I Lipnicy Małej .Na miejscu oprócz nas działały jeszcze jednostki OSP z Gminy Lipnica Wielka ,JRG Nowy Targ wraz z psem tropiącym i quadem ,oraz kamerą termowizyjną ,GOPR z quadem i psem tropiącym a także Policja również z quadem . W sumie w akcji brały udział 63 osoby 5 quadów ,3 psy tropiące ,oraz 11 pojazdów służbowych.Do poszukiwań zaangażowano również Policję Słowacką. Wspólnymi siłami przeczesaliśmy teren w którym mógł znajdować się poszukiwany , lecz niestety nie został odnaleziony.Poszukiwania zakonczyliśmy po godz. 1 w nocy . Jak czytamy na portalach internetowych mężczyzna do chwili obecnej nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną .
Niedziela Wielkanocna
W Niedzielę Wielkanocną nasi strażacy oraz orkiestra uczestniczyła w porannej rezurekcji w kościele parafialnym w Lipnicy Małej.


Droga Krzyzowa
Jak co roku nasza jednostka zabezpieczała drogę krzyżową ,którą przeszliśmy ulicami naszej wsi.


Kolejny pożar trawy
W dniu wczorajszym 01-04-2017 o godz 20 40 po raz trzeci wyjeżdżaliśmy do pożaru traw . Do pożaru udaliśmy się samochodem GLM, na miejscu okazało się że pali się sterta gałęzi ,pożar sprawnie ugasiliśmy i po pół godzinie byliśmy już w remizie.


Pożar trawy
Po raz kolejny już dziś 01-04-2017 wyjechaliśmy do pożaru suchej trawy na tzw "Pakosówce" ogień strawił ok 5ha trawy .Do akcji wyjechaliśmy samochodem GLM i za pomocą tłumic ugasiliśmy pożar.


Kontakt z nami
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała

Lipnica Mała 325
34-482 Lipnica Mała
woj. małopolskie
powiat nowotarski
gmina Jabłonka

998 lub 112
Odwiedziny gości
Dziś:3
Wczoraj:66
W tym tygodniu:411
W tym miesiącu:977
W tym roku:3,871
Wszystkich:103,364
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała| Szablon pobrany z: koder.biz | Wszelkie prawa zastrzeżone! | Php-fusion