Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Jak postępować w prz...
· Jak zachować się w r...
· Pierwsza pomoc
· NIE WYPALAJ TRAW!!!!
POŚWIĘCENIE SAMOCHODU POŻARNICZEGO OSP LIPNICA MAŁA
W dniu 30 czerwca 2019 odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie dla naszej jednostki nowego samochodu ratowniczo–gaśniczego MAN. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Stefana w Lipnicy Małej o godz. 11.30.Msza św. koncelebrowana była przez ks. Piotra Grotowskiego proboszcza parafii w Lipnicy Małej, ks. brygadiera Władysława Kuliga Kapelana Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie oraz ks. Prałata Józefa Morawę. Następnie na placu obok remizy odbyło się poświęcenie i uroczyste przekazanie samochodu . W wydarzeniu wzięli: Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, parlamentarzyści Anna Paluch, Edward Siarka Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Jana Hamerski oraz licznie zgromadzeni goście i mieszkańcy wsi. Straż pożarną reprezentowali z ramienia Związku OSP: członek prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem prezes Zarządu Powiatowego druh Jan Kuczkowicz, prezes Zarządu oddziału Gminnego druh Andrzej Buroń oraz prezesi i naczelnicy jednostek gminnych wraz ze strażakami. Państwową Straż Pożarną reprezentował Komendant Powiatowy PSP z Nowego Targu brygadier Mariusz Łaciak oraz aspirant Marcin Żegleń pełniący funkcję dowódcy uroczystości. Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej z Lipnicy Małej. Zakup samochodu został sfinansowany ze środków Gminy Jabłonka oraz ze środków – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.


NOWY SAMOCHÓD POŻARNICZY DLA OSP LIPNICA MAŁA
Przywitaliśmy w naszej Jednostce nowy ciężki samochód ratowniczo gaśniczy MAN TGM 18.340 BB (4x4). Samochód zbudowany był przez firmę Moto-Truck Leszek Chmiel Kielce. Samochód posiada kabinę 6- osobową (1+1+4), zbiornik wodny o poj. 5000L, zbiornik ze środkiem pianotwórczym – 500L, autopompa f-my Moto-Truck o wydajności 4260L/min przy ciśnieniu 8 bar oraz 560L/min przy ciśnieniu 40 bar., elektryczną wciągarkę linową o uciągu 7400 kg, pneumatyczny maszt oświetleniowy z dwoma reflektorami Led, działko wodno-pianowe o wydajności 1600 L/min i zasiegu 54 m., linię szybkiego natarcia o długości 60 m.
Samochód kosztował 900340 zł z czego kwotę 600000 zł dzięki staraniom Posła na Sejm RP a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Małopolskiego Pana Edwarda SIARKI uzyskano z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości oraz kwotę 300340 zł ze środków Gminy Jabłonka.


Pożar w Lipnicy Wielkiej
Pożar w Lipnicy Wielkiej
W dniu 01-12-2018 /sobota/ zostaliśmy wezwani do pożaru zabudowań gospodarczych do Lipnicy Wielkiej, wyjechaliśmy samochodem GBA o 11:00. Nasze działania polegały na zbudowaniu punktu czerpania wody w rzece , przesyłaniu wody do pożaru oraz usuwaniu skutków pożaru. W akcji uczestniczyły jednostki z terenu Gminy Lipnica Wielka, Jabłonka oraz JRG Nowy Targ. Wróciliśmy do remizy o godz. 16:00.Samochód w rowie na "Rajsztagu"
W dniu 07 października 2018r. o godz. 16:42 zostaliśmy wezwani do zdarzenia na drodze „Rajsztag, gdzie jadący samochód z Lipnicy Wielkiej w stronę Zubrzycy wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Wyjechaliśmy samochodem GBA. Na miejsce przybyli również zespół ratownictwa medycznego, Policja oraz OSP z Jabłonki. Zabezpieczyliśmy teren zdarzenia i wraz z OSP Jabłonką wyciągnęliśmy samochód z rowu. Prowadząca samochód kobieta opuściła pojazd o własnych siłach.


Manewry gminne OSP w Jabłonce 2018
29 września 2018 odbyły się manewry gminne w Jabłonce na nowo budowanej hali produkcyjnej firmy KOŁTON . Ćwiczenia obejmowały akcję gaśniczą , ewakuację osób poszkodowanych z hali oraz ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego . Nasza jednostka miała za zadanie utworzenie i podanie dwóch prądów wody w natarciu , utworzenie punktu medycznego i udzielenie pomocy poszkodowanym oraz podczas ćwiczeń z zakresu ratownictwa technicznego ewakuację z samochodu i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy . W manewrach brały udział wszystkie jednostki z Gminy jabłonka oraz JRG Nowy Targ jako obserwator ćwiczeń.


Oberwanie chmury w Lipnicy Wielkiej
W dniu 02-09-2018 r. zostaliśmy wezwani do akcji przeciwpowodziowej do Lipnicy Wielkiej. Wskutek gwałtownych opadów zostały podtopione budynki mieszkalne w okolicy Skoczyków. Wyjechaliśmy samochodem GBA o 17:25. Wypompowaliśmy wodę z jednego z budynków mieszkalnych. W akcji uczestniczyły jednostki z Gminy Lipnica Wielka, Gminy Jabłonka oraz OSP Piekielnik i JRG Nowy Targ. Powróciliśmy do remizy o 19:30


POŻAR W ZUBRZYCY GÓRNEJ
W dniu 24 lipca 2018 o godzinie 14:49 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego połączonego z budynkiem mieszkalnym w Zubrzycy Górnej . Wyjechaliśmy samochodem GBA Mercedes Benz, wróciliśmy do remizy o 16:20.


ULEWNE DESZCZE W LIPNICY MAŁEJ
W dniu 22 lipca 2018 gwałtowne opady deszczu przeszły nad Orawą, najgorzej było u nas w Lipnicy Małej. O godzinie 14:47 zostalismy zadysponowani do usuwania skutków powodzi. Wyjechaliśmy dwoma samochodami GBA Mercedes Benz oraz GLM Land Rover na teren naszej wsi. Wypompowywaliśmy wodę z zalanych pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, zabezpieczaliśmy budynki workami z piaskiem. Wróciliśmy do remizy o godz. 19:30. Wieczorem o godz. 20:00 wyjeżdzaliśmy ponownie samochodem GBA do wypompowania wody z budynku mieszkalnego, wróciliśmy do remizy o 21:30. W akcji w Lipnicy Małej uczestniczyły również jednostki z terenu Gminy Jabłonka, JRG Nowy Targ oraz OSP Kiczory. Z naszej jednostki uczestniczyło w akcji ratowniczej 16 strażaków.


ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ
Z głębokim żalem powiadamiamy, że w dniu 04 lipca 2018 odszedł od nas w wieku 80 lat Śp. Franciszek Warzeszak. Był członkiem OSP w Lipnicy Małej od 1973 roku - 45 lat. Był dobrym strażakiem lubianym przez wszystkich. Oddajemy Ci hołd i należny szacunek. Twoja ziemska wędrówka dobiegła końca, jednak na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w niedzielę 8 lipca w Kościele Parafialnym w Lipnicy Małej.


Festiwal Orkiestr Dętych w Nowym Targu
W Dniu 20 maja 2018 na Rynku w Nowym Targu odbył się XII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych z udziałem naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lipnicy Małej. Z pośród dziesięciu występujących orkiestr nasza orkiestra dęta zajęła bardzo dobre III miejsce i zakwalifikowała się do finału 41 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trąbity w Nowym Sączu. Serdeczne Gratulacje!!


POŻAR SIANA
W dniu 11-05-2018 o godz. 21:40 wyjeżdżaliśmy samochodem GBA do pożaru siana w Lipnicy Małej w rejonie Zającówki za wodą. Pożar ugasiliśmy wodą szybkim natarciem z samochodu. Powróciliśmy do remizy o godz. 22:30.
Kontakt z nami
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała

Lipnica Mała 325
34-482 Lipnica Mała
woj. małopolskie
powiat nowotarski
gmina Jabłonka

998 lub 112
Odwiedziny gości
Dziś:32
Wczoraj:52
W tym tygodniu:84
W tym miesiącu:1,285
W tym roku:13,507
Wszystkich:129,333
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała| Szablon pobrany z: koder.biz | Wszelkie prawa zastrzeżone! | Php-fusion