Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Jak postępować w prz...
· Jak zachować się w r...
· Pierwsza pomoc
· NIE WYPALAJ TRAW!!!!
Zator na rzece
Dnia 22.02.2017o godz. 7:51 nasza jednostka została zadysponowana w zastępach GBAM oraz GLM do podtopienia drogi dojazdowej do jednego z osiedl w naszej miejscowości. Nasze zadania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ludziom w przedostaniu sie poza teren zalany a następnie przy pomocy cieżkiego sprzętu wykonaniu dwóch niewielkich wałów na rzece i skierowaniu wody z powrotem do starego koryta. W działaniach wsparła nas JRG z Nowego Targu.


Osoba poszkodowana w domu
Dzisiaj 15-01-2017r.o godzinie 21:19 nasza jednostka otrzymała zgłoszenie o możliwej utracie przytomności jednego z mieszkańców naszej wsi. Mężczyzna nie odpowiadał na wezwania żony, która próbowała wejść do domu. Do zdarzenia wyjechaliśmy jednym zastępem GBA. Do domu weszliśmy wybijając szybę z tyłu budynku. Na szczęście w krótkim czasie udało nam się odnaleźć mężczyznę, któremu jak się okazało , nie zagrażała utrata życia ani zdrowia. Do czasu przyjazdu ZRM oraz Policji mężczyzna znajdował się pod naszą opieką. Po przyjeździe karetki pogotowia i zbadaniu poszkodowanego wróciliśmy z miejsca zdarzenia do remizy o godz. 22:30
Powalone drzewa na drodze rajsztak
Dziś w nocy o godzinie 00 30 zostaliśmy zadysponowani samochodem GBA do powalonych drzew na drodze rajsztak łączącą naszą wieś z Zubrzycą Górna . Po przybyciu na miejscu zastaliśmy powalone drzewa na drodze i przystąpiliśmy do udrażniania przejazdu , z drugiej strony działała również jednostka z OSP Zubrzyca Górna i po dwóch godzinach wspólnej pracy udało nam się odblokować drogę.


Manewry gminne Orawka
W dniu 24.09.2016 r. Tj. sobota nasza jednostka brała udział w Ćwiczeniach Przeciwpożarowych na terenie miejscowości Orawka .Głównym założeniem był pożar kościoła z ewakuacją poszkodowanych, a także uruchomienie i zaprezentowanie systemu przeciwpożarowego - Tarcza .Podczas ćwiczeń zadaniem naszych druhów było zasilanie pozostałych jednostek w wodę. Poniżej kilka zdjęć z wczorajszych ćwiczeń.


Manewry gminne
10 września w Jabłonce odbyły się Gminne manewry strażackie. Pierwsze założenie było pożar starego ośrodka zdrowia oraz osoby uwięzione w środku budynku. Zadaniem strażaków było ugaszenie pożaru ,oraz wydobycie poszkodowanych osób na zewnątrz i udzielenie im pierwszej pomocy. Drugie ćwiczenie to samochód w rowie i i dwie osoby poszkodowane w środku ,strażacy za pomocą specialistycznego sprzętu pocięli samochód aby bezpiecznie wydobyć osoby poszkodowane z samochodu . Nad bezpieczeństwem ćwiczeń czuwał zastęp z JRG Nowy Targ.


Pozar sterty siana w murowanicy
W niedziele 24 lipca o godzinie 15;23 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego PSK w Nowym Targu o pożarze traw w Lipnicy Wielkiej Murowanicy. Po dojezdzie na miejsce okazało się że pali się sterta siana , za pomocą szybkiego natarcia ugasiliśmy tlącą się stertę . Na miejscu działał nasz jeden zastęp GBA ,a po godzinie wróciliśmy do remizy.


Powalone drzewo
Dzisiaj po godzinie 9 rano wyjechaliśmy samochodem GBA do powalonego drzewa w naszej miejscowości . Po dotarciu na miejscu okazało sie że niewielkie drzewo złamało się i spadło na zabudowania , na prośbę właścicielki usunęliśmy również drugie drzewo które było na posesji , po pół godzinnej pracy zakończyliśmy działania.


Pożar sadzy w Lipnicy Małej
We wtorek 3-go maja o godzinie 9 27 wyjechaliśmy samochodem GBA do pożaru sadzy w kominie w jednym z domów w naszej miejscowości . Po przybyciu na miejsce pozar ugasiliśmy za pomocą gaśnicy . W akcji wsparła nas również JRG Nowy Targ , po godzinie wróciliśmy do remizy.
Pożar siana
21 kwietnia o godzinie 14 ;36 wyjechaliśmy samochodem GBA do płonącej sterty siana która została wywieziona podczas ostatniego pożaru .Naszym zadaniem było przerzucenie siana i przelanie go wodą za pomocą szybkiego natarcia . Po godzinie działań wróciliśmy do remizy


Pożar budynku mieszkalnego w Lipnicy Małej
We wtorek 19kwietnia o 21;39 wyjechaliśmy dwoma zastępami do pożaru domu wraz z zabudowaniami gospodarczymi parę metrów obok naszej remizy . W domu znajdywał się niepełnosprawny mężczyzna właściciel budynku , ale na szczęście sąsiedzi zdołali go w porę wyciągnąć z płonącego domu. Na miejscu pożaru podaliśmy pięć prądów wody na palące się zabudowania , w niedługim czasie w działaniach wsparły nas okoliczne jednostki i wspólnymi siłami opanowaliśmy pożar . Dogaszanie trwało do godzin rannych.


Chrzest Polski
14 kwietnia w całej Polsce zapłonęła watra upamiętniająca 1050 lecie chrztu Polski. Również nasza jednostka brała udział w tym wydarzeniu o godzinie 20;05 ogień zapłonął koło cmentarza cholerycznego upamiętniając to ważne wydarzenie dla całego narodu Polskiego.


Kontakt z nami
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała

Lipnica Mała 325
34-482 Lipnica Mała
woj. małopolskie
powiat nowotarski
gmina Jabłonka

998 lub 112
Odwiedziny gości
Dziś:25
Wczoraj:28
W tym tygodniu:266
W tym miesiącu:1,378
W tym roku:4,626
Wszystkich:88,438
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała| Szablon pobrany z: koder.biz | Wszelkie prawa zastrzeżone! | Php-fusion