Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Jak postępować w prz...
· Jak zachować się w r...
· Pierwsza pomoc
· NIE WYPALAJ TRAW!!!!
POŻAR W ZUBRZYCY GÓRNEJ
W dniu 24 lipca 2018 o godzinie 14:49 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego połączonego z budynkiem mieszkalnym w Zubrzycy Górnej . Wyjechaliśmy samochodem GBA Mercedes Benz, wróciliśmy do remizy o 16:20.


ULEWNE DESZCZE W LIPNICY MAŁEJ
W dniu 22 lipca 2018 gwałtowne opady deszczu przeszły nad Orawą, najgorzej było u nas w Lipnicy Małej. O godzinie 14:47 zostalismy zadysponowani do usuwania skutków powodzi. Wyjechaliśmy dwoma samochodami GBA Mercedes Benz oraz GLM Land Rover na teren naszej wsi. Wypompowywaliśmy wodę z zalanych pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, zabezpieczaliśmy budynki workami z piaskiem. Wróciliśmy do remizy o godz. 19:30. Wieczorem o godz. 20:00 wyjeżdzaliśmy ponownie samochodem GBA do wypompowania wody z budynku mieszkalnego, wróciliśmy do remizy o 21:30. W akcji w Lipnicy Małej uczestniczyły również jednostki z terenu Gminy Jabłonka, JRG Nowy Targ oraz OSP Kiczory. Z naszej jednostki uczestniczyło w akcji ratowniczej 16 strażaków.


ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ
Z głębokim żalem powiadamiamy, że w dniu 04 lipca 2018 odszedł od nas w wieku 80 lat Śp. Franciszek Warzeszak. Był członkiem OSP w Lipnicy Małej od 1973 roku - 45 lat. Był dobrym strażakiem lubianym przez wszystkich. Oddajemy Ci hołd i należny szacunek. Twoja ziemska wędrówka dobiegła końca, jednak na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w niedzielę 8 lipca w Kościele Parafialnym w Lipnicy Małej.


Festiwal Orkiestr Dętych w Nowym Targu
W Dniu 20 maja 2018 na Rynku w Nowym Targu odbył się XII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych z udziałem naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lipnicy Małej. Z pośród dziesięciu występujących orkiestr nasza orkiestra dęta zajęła bardzo dobre III miejsce i zakwalifikowała się do finału 41 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trąbity w Nowym Sączu. Serdeczne Gratulacje!!


POŻAR SIANA
W dniu 11-05-2018 o godz. 21:40 wyjeżdżaliśmy samochodem GBA do pożaru siana w Lipnicy Małej w rejonie Zającówki za wodą. Pożar ugasiliśmy wodą szybkim natarciem z samochodu. Powróciliśmy do remizy o godz. 22:30.
KOLIZJA W LIPNICY MAŁEJ
W dniu 08-05-2018 zostaliśmy zadysponowani do kolizji samochodów obok szkoły Nr 3 w Lipnicy Małej. Wyjechaliśmy samochodem GBA o godz. 13:50. Zabezpieczaliśmy i usuwaliśmy samochody uczestniczące w kolizji. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W akcji brały również jednostki z OSP Jabłonka i JRG Nowy Targ. Wróciliśmy do remizy o 14:40.

POŻAR TRAW LIPNICA WIELKA
W dniu 07-05-2018 braliśmy udział w gaszeniu dużego pożaru traw, młodnika i plantacji borówki amerykańskiej w rejonie Lipnicy Wielkiej i Jabłonki. Wyjechaliśmy samochodem GLM z przyczepą wężową o godz. 17:00. Pożar gaszono tłumicami i woda z samochodów. Przesyłaliśmy wodę z potoka za pomocą motopompy wężami rozwiniętymi z przyczepy do samochodów. W akcji brały udział jednostki z Gminy jabłonka, Lipnica Wielka i JRG Nowy Targ. Powróciliśmy do remizy o 23:30.
POŻAR W MUROWANICY
W dniu 26-04-2018 o godz. 17:32 zostaliśmy zadysponowani do pożaru zabudowań gospodarczych w Murowanicy. Wyjechaliśmy samochodem GBA, nasze zadanie polegało na przepompowaniu wody do miejsca zdarzenia, ponadto zrzucanie siana ze stodoły. W akcji uczestniczyły jednostki z Gminy Lipnica Wielka, Jabłonka, OSP Piekielnik i JRG Nowy Targ. Wróciliśmy do jednostki o 19:30.


POŻAR TRAW WINIARCZYKÓWKA
W dniu 23-04-2018 /poniedziałek/ w godzinach popołudniowych braliśmy udział w dużym pożarze traw w Lipnicy Wielkiej w rejonie Winiarczykówki. Wyjechaliśmy samochodem GBA o godz. 13:50. Pożar traw gaszono wodą z samochodów oraz tłumicami przez kilka godzin. W akcji gaśniczej brało udział 8 jednostek OSP z miejscowości - Murowanica, Przywarówka, Kiczory, Lipnica Mała, Jabłonka, Orawka, Piekielnik, JRG Nowy Targ. Spłonęło 21 ha. traw. Powróciliśmy do remizy o godz. 17:10.


POŻARY TRAW
W dniach 25-03-2018 do 19-04-2018 wyjeżdżaliśmy 13 razy do pożarów traw na terenie wsi Lipnica Mała w rejonach ról Pakosówka, Ślamczykówka , Wilkówka /Kocy Zamek/. Wyjeżdżaliśmy o różnych porach samochodami GBA oraz GLM. Trawy gaszono tłumicami oraz wodą z samochodu GBA. Pomimo apeli dalej wypalane są trawy co stwarza duże zagrożenie dla człowieka, zwierząt i obszarów leśnych . Koszty prowadzonych akcji gaśniczych są duże i angażują dużą liczbę strażaków. Za głupotę i nieuwagę podpalaczy koszty społeczne ponosimy wszyscy.
POŻAR W KICZORACH
W dniu 29-03-2018 /czwartek/ przed godz. 22:00 wybuchł pożar zabudowań gospodarczych połączonych z budynkiem mieszkalnym w Kiczorach. Wyjechaliśmy samochodem pożarniczym GBA, nasze zadanie polegało na przepompowaniu wody do miejsca zdarzenia. W wyniku działań gaśniczych udało się uratować budynek mieszkalny. W akcji ratowniczej brały udział jednostki z Gminy Lipnica Wielka, Jabłonka oraz OSP Piekielnik i JRG Nowy Targ. Powróciliśmy do remizy o godz. 23:30.
Kontakt z nami
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała

Lipnica Mała 325
34-482 Lipnica Mała
woj. małopolskie
powiat nowotarski
gmina Jabłonka

998 lub 112
Odwiedziny gości
Dziś:22
Wczoraj:21
W tym tygodniu:164
W tym miesiącu:660
W tym roku:10,673
Wszystkich:110,166
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ochotnicza Straż Pożarna Lipnica Mała| Szablon pobrany z: koder.biz | Wszelkie prawa zastrzeżone! | Php-fusion